MasážeKlasická masáž

je základom pre uplatnovanie všetkých masáží. Patrí medzi manuálne relaxacné techniky. Pôsobí okamžite na telesný ale aj duševný stav masírovanej osoby. Hmaty klasickej masáže pomáhajú udržiavat svaly v dobrej kondícii, zlepšujú prekrvenie a detoxikáciu organizmu.
Klasická masáž môže byt robená na celom tele alebo na jednotlivých problematických castiach tela, ako napr. šija, chrbát alebo nohy.
Masér vždy vychádza z individuálnych problémov klienta, ktorým prispôsobuje druh a intenzitu jednotlivých hmatov.
Pocas masáže dochádza k uvolneniu masírovaného svalstva odstránením jeho stuhnutosti, bolesti, ochabnutia ale i celkovej telesnej a duševnej relaxácie klienta.Reflexná masáž

chodidiel je špeciálna tlaková masáž. Na chodidlách sa nachádzajú reflexné zóny celého ludského organizmu a ich stimuláciou v jednotlivých bodoch sa pozitívne vplýva na konkrétne orgány a casti ludského tela. Po stlacení reagujú reflexné body na chodidlách bolestivo, co signalizuje postihnutie orgánu, klbu alebo svalu v organizme. Po rozmasírovaní bolest postupne ustúpi. Masírovaním reflexných zón je možné zlepšit látkovú výmenu, zmiernit bolesti chrbta a urýchlit hojenie po úraze. Organizmus sa stáva odolnejším a vyrovnanejším.
Reflexná masáž zdravotné problémy nielen odhaluje, ale pôsobí aj ako prevencia. Pravidelnou masážou sa môžu úcinne podporit hojivé procesy v organizme.
Každodenné pretažovanie a stresovanie organizmu má negatívny dopad na psychiku a orgány ludského tela. Relaxacná masáž je vhodným prostriedkom na zmiernenie spomínaných problémov. Je to velmi jemná, uvolnujúca, oddychová masáž pri bolestiach celého tela alebo chrbta. Používajú sa pri nej špeciálne bylinné prípravky, ktoré napomáhajú uvolneniu tela a mysle, pôsobí proti stresu, depresii a má upokojujúce úcinky.Cokoládová masáž

Pri cokoládovej masáži sa využívajú odpradávna známe výnimocné vlastnosti cokolády a to omladzujúci vplyv na pokožku a antidepresívny vplyv a zlepšenie nálady. Cokoláda výrazne pôsobí proti starnutiu pokožky. Patrí do skupiny antioxidantov, kakao v nej obsiahnuté zabranuje vstupu volných radikálov do organizmu. Cokoládová masáž, zábal je skvelým, luxusným zážitkom pre pokožku aj zmysly. Poskytuje relaxáciu, uvolnenie svalov , výživu a zvlhcenie pokožky. Je vhodná najmä pre ženy trpiace celulitídou alebo inými nerovnostami pokožky ktoré úcinne vyhladzuje. Zázracné úcinky cokolády sa prejavujú okrem už spomínaného

- detoxikáciou organizmu vdaka minerálom, aminokyselinám a vitamínom
- uvolnovaním hormónov štastia ( endorfínu a sérotonínu), zlepšenie nálady
- antioxidanty a flavonoidy v cokoláde spevnujú a regenerujú cievy
- horcík v cokoláde ovplyvnuje správnu cinnost nervov a pôsobí proti stresu.
Cokoládová masáž je luxusným pôžitkom pre telo i dušu.


Aromoterapia

Pri aromoterapii sa spája technika masáže s liecivými úcinkami éterických olejov. Masáž je robená jemne aby sa klient maximálne uvolnil a tým dopomohol k naštartovaniu samoliecitelských procesov v organizme. Pri aromoterapii sa používajú rôzne éterické oleje a silice podla úcelu ( uvolnenie alebo povzbudenie psychiky, uvolnenie svalového napätia a pod. Po aromoterapii klient odchádza uvolnený a oddýchnutý po psychickej aj fyzickej stránke, cíti sa lahší a ohybnejší.
Tento typ masáže je špeciálnym typom, ktorá sa odporúca najmä pri lymfatických opuchoch spôsobených poruchou cinnosti lymfatického systému. Pomáha rozprúdit lymfatický systém, cím dochádza k odstranovaniu toxínov. Funkciou lymfy v organizme je transport živín a odstranovanie odpadu. Lymfodrenáž je vhodná ako prevencia opuchov, nádorových ochorení, na odstránenie únavy, bolesti hlavy a migrény. Pôsobí proti predcasnému starnutiu a tvorbe vrások.Havajská masáž LOMI-LOMI

LOMI-LOMI je originálna masáž z Havajských ostrovov a Tahiti. Je to velmi oblúbená relaxacná masáž oznacovaná za perlu medzi ostatnými terapiami.
Je to druh aromaterapeutickej masáže, pri ktorej sa používajú jemné relaxacné techniky a aromatické esencie cistých prírodných olejov. Korene tejto techniky sú v havajskom posvätnom tanci. Svojou rytmikou a energetickým potenciálom majú vysoký terapeutický a relaxacný úcinok. Masíruje sa celé telo a tvár. • masíruje sa teplým olejom (aj v kombinácii s lávovými kamenmi)
• masáž LOMI-LOMI harmonizuje telo a dušu
• odstranuje svalovú bolest
• uvolnuje klbové spojenia
• redukuje únavu, podráždenost, napätie a nesústredenost
• stimuluje krvný obeh a lymfatický systém
• zvyšuje imunitu
• prekrvuje a prehrieva organizmus.


Ajurvédska masáž

Ajurvédska masáž ako terapeutická technika je súcastou jedného z najstarších lekárskych systémov na svete – ajurvédy (doslovný preklad je „veda o živote“). Pracuje na fyzickej i mentálnej úrovni. Poskytuje životodarnú energiu, ktorá pomáha všetkým telesným systémom – imunitnému, dýchaciemu, nervovému, endokrinnému, pohybovému, tráviacemu, lymfatickému a krvnému - ku znovu obnoveniu a omladnutiu. Podla ajurvédy by masáž mala byt každodennou praxou. Pri pravidelnej masáži sa uvolní svalové napätie, posilní telo, obnoví pružnost stuhnutých klbov a zastaví sa predcasné starnutie a tvorba vrások. Masáž napomáha tráviacemu systému udržat rovnováhu a cirkuláciu plynov v tele, cím navodzuje hlboký spánok, zvyšuje chut do jedla a prináša pocit radosti zo života. Táto masáž napomáha aj mentálnej relaxácii a to najmä vtedy ak masírovaný masérovi plne dôveruje.
Ako jedna z mála prostriedkov dokáže vyplavovat toxické látky z tela, ktoré pravidelne prijímame zo znecisteného ovzdušia, vody a potravín (najmä konzervovaných) a stresom a starostami ich hromadíme.
Pri terapeutickej masáži sa používa olej podla konkrétneho stavu klienta, podla jeho telesného typu a podla rocného obdobia. Preto sa pred masážou odporúca krátka konzultácia s masérom alebo terapeutom, ktorý podla týchto kritérií odporucí klientovi najvhodnejšiu zmes olejov. Používajú sa iba cisté prírodné oleje a silice.
Masíruje sa celé telo, hlava i tvár. Kedže olej má dôležitú terapeutickú úlohu- odvádza toxíny z tela a súcasne dopravuje do buniek potrebné prvky, odporúca sa nechat ho pôsobit na tele ešte minimálne 30 minút po masáži.
Dlžka masáže sa odporúca pre zdravého cloveka ako relaxacná masáž- 45 minút, pri napätí a bolestiach 60 minút. Cas masáže možno postupne predlžit.

Zavolajte nám: 0911 290 195