Ostatné službyInfrasauna

Príjemné a úcinné prehriatie svalov pred masážou Vám poskytne infra sauna, cím sa naštartuje proces regenerácia a detoxikácie organizmu.

Úcinky infrasauny
Pasívny kardiovaskulárny tréning - hlbokým preniknutím infracervených lúcov pod pokožku dochádza nielen k prehriatiu kože, ale tiež svalových tkanív a vnútorných orgánov. Telo na túto stimuláciu reaguje zvýšením srdecného objemu a rytmu a táto prínosná srdecná zátaž vedie k tréningu a zlepšeniu kondície kardiovaskulárneho systému.

Chudnutie - podla prevedených výskumov sa spáli za 30 min. pobytu v infrakabíne 600 a viac kalórií. Stratenú hladinu vody v tele doplníme vhodnými tekutinami. Teplo prenikajúce v priebehu pobytu v infrakabíne prijímajú krvné cievy uložené v tukových tkanivách, cím sa lepšie rozširujú a lepšie prekrvujú. Tukové kyseliny hromadiace sa v tukových bunkách sú týmto procesom vylucované lymfatickým systémom z tela von.

Celulitída - celulitídu tvorí vodná a tuková usadenina pod kožou. Hlbokým prehriatím tkanív a následné potenie v infrakabíne pomáha odbúravat tieto vodné a tukové usadeniny. Používanie infrakabíny urýchluje akýkolvek program proti celulitíde.

Posilneníe imunity - zvýšenie telesnej teploty vedie k usmrteniu baktérií a vírusov alebo aspon k zastaveniu ich množenia. V rámci prevencie sa doporucuje pobudnút v infrakabíne najprv krátky casový interval pri nižšej teplote, potom postupne interval predlžovat a teplotu zvyšovat.

Eliminácia toxických látok z tela - dlhodobým výskumom bolo preukázané, že zloženie potu v bežnej saune tvorí z 95-97% voda. V infrakabíne vdaka možnosti hlbkového prehrievania tkanív je v pote obsiahnutá voda len z 80-85%, zbytok tvoria tukové bunky a cholesterol, v tukoch rozpustné jedy, tažké kovy, kyseliny, sodík a cpavok. Na rozdiel od bežnej sauny je výdaj potu v infrakabíne minimálne dvojnásobný a vylúci sa ním 3-7 krát vyššie množstvo vo vode nerozpustných látok.

Krása - pobyt v infrakabíne zlepšuje prekrvenie kože, koža dostáva nový lesk odstránením kožných necistôt a odumretých buniek z dôvodu hlbkového cistenia pórov, zlepšuje elasticitu a napätie kože, spomaluje proces stárnutia , necháva kožu mäkkou a hebkou, zlepšuje stav akné, ekzémov, popálenín, otvorené rany sa lepšie hoja, pricom sa zmenšuje velkost jaziev.

Relaxácia - prehrievaním v infrakabíne sa zníži stuhnutie koncatín, znižuje sa svalové napätie, miernia sa bolesti. Prispieva k odstranovaniu stresu .

Porovnanie infrasauny s klasickou saunou
V bežnej saune je zdrojom energie ohrievaný vzduch , ktorý potom následne ohrieva pokožku. Vzduch v infrakabíne je ohrievaný minimálne. Približne 80% infracerveného žiarenia preniká priamo do hlbky tkanív nášho tela .

- V bežnej saune je telo ohrievané iba na povrchu, v infrakabíne do hlbky asi 3 cm
- Teploty v bežnej saune sa pohybujú v rozmedzí 90-105°C , zatial co v infrakabíne dosahuje teplota vzduchu len 55°C. Nižšie teploty vzduchu sú priaznivé napr. pre ludí s kardiovaskulárnimi problémami
- Infracervená energia zvyšuje 2-3 krát potivost v porovnaní s bežnou saunou
- V infrakabínach sa lepšie dýcha. Môžu sa používat aj s otvorenými dverami. Pokial požadujeme len svalové prehriatie bez dosiahnutia potivosti, je možno aj v plnom oblecení
- Teplo v infrakabínach odpovedá teplu, ktoré vyžaruje ludské telo a slnecnému teplu bez škodlivého UV žiarenia
- Zvýšením telesnej teploty v infrakabínach sa mobilizuje obranný systém nášho tela


Hydromasážna vana

Hydromasážna vana Vám poskytne osviežujúcu a príjemnú masáž. Spolocné prúdenie vody a vzduchu má významný terapeutický úcinok. Uvolnenie svalov, uvolnenie stresu, pohon krvi do srdca, aktivácia lymfatického systému, urýchlenie odbúravania škodlivých látok to sú procesy, ktoré ozdravujú náš organizmus.
Pocas pobytu vo vani sa stupnuje pružnost pokožky, uvolní sa tkanivo pod pokožkou, zvyšuje sa pružnost tkaniva. Zlepšuje sa krvný obeh svalstva, cím sa stupnuje jeho sila a pružnost.
Úcinok hydromasážnych zariadení na organizmus je velmi priaznivý. Hydromasáž slúži na relaxáciu po fyzickej a psychickej stránke, ale aj ako podporná liecba mnohých chorôb pohybového ústrojenstva. Odporúca sa pri reumatických problémoch, artritíde, bolestiach klbov , pre zmiernenie porúch metabolizmu a obehovej sústavy.
Pomocou dráždenia reflexných zón nachádzajúcich sa na koži uvolnuje napätie spôsobené stresom a podobne stimuluje fungovanie vnútorných orgánov. Mimoriadne vhodná je pri regenerácii po fyzickej zátaži . Prúdy teplej vody pomáhajú vyplavit kyselinu mliecnu, ktorá sa pri aktivite ukladá vo svaloch a spôsobuje stuhnutie a bolest. Odporúca sa pri liecbe obezity ci celulitídy , po úrazoch svalov a klbov a pri nedokonalom prekrvení koncatín.
Hydromasážny a perlickový systém je najúcinnejší pri vzájomnej kombinácii. Spojenie tlaku vody a vzduchu príjemne pôsobia na pokožku, výrazne ju okyslicujú a úcinne podporujú krvný obeh.

Zavolajte nám: 0911 290 195